سوالات متداول

درباره ما

 • Gfxdown چیست؟

  Gfxdown مجموعه ای از تصاویر وکتور رایگان، طرح های لوگو و گرافیک PSD است.

 • چرا gfxdown ؟

  طرح های رایگان روشی عالی برای آزمایش ایده های جدید هستند، و از آنجایی که برخی از این طرح ها ممکن است برای کسی مفید باشند، تصمیم گرفتیم که آنها را در یک مکان برای دسترسی عموم جمع آوری کنیم، امیدواریم بتوانیم کمکی شایان به طراح ها و گرافیست ها و هر کس که از این طرح ها استفاده می کند انجام دهیم.

صدور مجوز

 • چگونه می توانم از طرح ها استفاده کنم؟

  همه طرح های رایگان به صورت رایگان و با نام منبع gfxdown توزیع می شوند. اما برخی از نویسندگان هنگام استفاده از تصاویر آنها خواستار ذکر نامشان هستند یا برخی از نویسندگان استفاده تجاری را ممنوع می دانند. که این طرح ها در قسمت پریمیوم قابل تهیه هستند.

 • آیا برای استفاده از طرح ها باید هزینه پرداخت کنم؟

  برای اکثر طرح ها، نیازی به پرداخت هزینه ندارید. اما تعداد کمی از فایل ها در صورتی که دارای حق کپی رایت باشد نیاز به "پرداخت" دارند.

سوالات دیگر

 • "تصویر برداری یا وکتور" چیست؟

  یک تصویر برداری به جای استفاده از پیکسل با استفاده از معادلات ریاضی ترسیم می شود. بنابراین با زوم تصاویر کیفیت آنها حفظ می شود و حجم کمتری نسبت به تصاویر پیکسلی دارند. فتوشاپ می تواند از هر دو فرمت استفاده کند که به صورت psd. (فایل فتوشاپ) حفظ می شود. روش دیگر Illustrator , Xara و Corel هستند که این نرم افزارها به طور انحصاری ابزار تصویر مبتنی بر بردار هستند.

  مزیت تصاویر مبتنی بر برداری این است که اندازه آنها بی نهایت قابل بزرگ شدن هتند بدون اینکه کیفیت تغییری کند.

 • چه نرم‌افزارهایی که از فرمت‌های فایل‌های وکتور پشتیبانی می‌کنند؟

  در بین نرم‌افزارهای گرافیکی محبوب، قدرتمند‌ترین نرم‌افزارهای ساخت وکتور adobe illustrator و Coreldraw هستند. برای باز کردن فرمت هایی چون eps یا ai می‌توان از photoshop نیز استفاده کرد. اگر وکتور را در فتوشاپ باز کنید ابتدا کیفیت و اندازه را از شما می ‌پرسد. این نرم افزار برای کارهای معمولی و بدون ویرایش فایل وکتور مناسب ‌تر است adobe acrobat بهترین نرم‌افزار ویرایش اسناد pdf است.